Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła, 18.08.2024 r.

 

Wczoraj rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Matki Bożej na Jasną Górę. Są też pielgrzymi z rodzin modlących się w naszym kościele. Pamiętamy o nich w modlitwie.

W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, w sobotę św. Bartłomieja Apostoła. Solenizantom bieżącego tygodnia, mającym imieniny, urodziny, jubileusze, przekazuje najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz chorych. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień w niedzielę odbędą się dożynki gminne. Gospodarzem święta plonów będzie w tym roku sołectwo Jankowa.

Za tydzień w ostatnią niedzielę sierpnia będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku. W minionym tygodniu została odnowiona i wymalowana elewacja dwóch ścian zewnętrznych plebanii od strony ogrodu. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Michalina, Kotowicz Katarzyna i Synowiec Bogusława.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu zmarł † Kazimierz Wiejaczka z Sędziszowej, lat 78. Pogrzeb odbył się wczoraj w naszym kościele. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych.