Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego, 23.05.2021 r.

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt, msze święte o 8.30 i o 17.00. W środę wspomnienie św. Filipa, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Diakon Kamil Karpiński z Siedlisk, 29 maja w Tarnowie przyjmie święcenia kapłańskie, a w niedzielę za tydzień w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła będzie celebrował Mszę świętą Prymicyjną o godz. 11.00. Pamiętajmy w modlitwach o przygotowujących się do kapłaństwa.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę majówka przed popołudniową Mszą świętą o godz. 14.10.

Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca maja składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Trwają prace przy ogrodzeniu plebanii oraz została przygotowana i przekazana Małopolskiemu Konserwatorowi Zabytków dokumentacja dotycząca malowania kościoła, m.in. program robót budowlanych, pozwolenia, kolorystyka i rodzaj farby. Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone prace. Dziękuję także P. Romanowi Kuś z Biesnej za ofiarowanie desek dębowych na sztachety do ogrodzenia przy plebanii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wantuch Agata, Wantuch Barbara, Stec Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Wczoraj odbył się w pogrzeb † Józefa Wojna, 84 lata, z Siedlisk Przygórze.