Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła, 17.11.2019 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. W liturgii wspominamy:  w poniedziałek bł. Karolinę Kózka, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylię. Solenizantom, tym z liturgicznych wspomnień i z kalendarza najlepsze życzenia.

We wtorek po Mszy świętej popołudniowej o godz. 16.00 organizacyjne spotkanie z kandydatami na lektorów, którzy uczęszczają na kurs do Bobowej. Zapraszam na spotkanie także rodziców.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Parafialne dziedzictwo przeszłości”.

Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie mszy świętej o 8.30 zostanie przyjętych do grupy ministrantów dwóch chłopców.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za porządek wokół kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Orłowska Bogusława, Sarkowicz Halina, Orłowski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, czasopisma misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu zmarła z naszej wspólnoty † Irena Iżykiewicz, 76 lat, z Sędziszowej. Pogrzeb odbył się wczoraj w naszym kościele. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.