Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła, 15.11.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 10 osób. W niedziele jest prowadzona transmisja internetowa z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. W liturgii wspominamy:  we wtorek św. Elżbietę, w środę bł. Karolinę Kózka, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w kościele. Temat spotkania: „Wizyta duszpasterska. Błogosławieństwo Rodzin”.

Bóg zapłać za ofiarę 500 zł rodzinie P. Wójcików z Kobylanki i za 200 zł P. Marii Rząca z Tarnowskich Gór na potrzeby naszego kościoła.

W minionym tygodniu z ofiar składanych zamiast kwiatów za 500 zł został zakupiony sprzęt potrzebny do sprzątania w kościele oraz środki czystości. Z ofiar złożonych przy wypominkach za 7 000 zł został zakupiony kamień na ogrodzenie koło plebanii. Prace przy ogrodzeniu będą kontynuowane w przyszłym roku.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Promyczek Dobra”, czasopisma misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.