Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła, 14.11.2021 r.

 

Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”.

W tygodniu, w liturgii wspominamy:  w środę św. Elżbietę, w czwartek bł. Karolinę Kózka, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. Za tydzień w niedzielę Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy świętej o godz. 8.30 zostanie przyjętych do ministrantów trzech chłopców. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych i wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Odpowiadając na apel biskupów za tydzień można złożyć ofiarę do puszek przy kościołach dla parafii przyjmujących migrantów w naszym kraju.

Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa za wyczyszczenie rynien z liści przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.