Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, 10.11.2019 r.

W liturgii wspominamy, jutro św. Marcina oraz Narodowe Święto Niepodległości, w środę pierwszych Męczenników Polskich. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Serdecznie dziękuje za ofiary złożone przy wypominkach. Było to 10 tys. złotych. Część ofiar zostało przeznaczonych na ogrodzenie koło plebanii, przy którym prace na tym etapie zostały zakończone. Całkowity koszt to  35 tys. złotych. Konserwatorski odbiór wykonanego ogrodzenia odbędzie się 26 listopada.

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Od poniedziałku do czwartku będę na rekolekcjach kapłańskich. Nie będzie Mszy świętej we wtorek. W środę i w czwartek po południu o godz. 16.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty i za zakup środków czystości. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wojna Anna, Domin Joanna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.