Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, 08.11.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 10 osób. W niedziele jest prowadzona transmisja internetowa z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”. W liturgii wspominamy, w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża, w środę św. Marcina oraz Narodowe Święto Niepodległości, w czwartek św. Jozafata, w piątek pierwszych Męczenników Polskich. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta i wypominki narodowe w związku ze Świętem Niepodległości o godz. 16.00.

W listopadzie możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Serdecznie dziękuje za ofiary złożone przy wypominkach. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 500 zł rodzinie z Sędziszowej i za 200 zł rodzinie z Grochowej na potrzeby naszego Kościoła.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w murze przy kościele od strony cmentarza zostały umieszczone kamienne płaskorzeźby tajemnic bolesnych różańca świętego. Płaskorzeźby wykonał P. Marian Bartoszek. Serdecznie dziękujemy za ten dar. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty † Rafał Stec z Sędziszowej, 46 lat i † Hilary Rysiewicz z Bobowej, 90 lat. Pogrzeb † Hilarego dzisiaj o godz. 12.30.