Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, 07.11.2021 r.

W liturgii wspominamy, we wtorek Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego, papieża, w czwartek św. Marcina oraz Narodowe Święto Niepodległości, w piątek św. Jozafata, w sobotę pierwszych Męczenników Polskich. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej o 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Troska wspólnoty o Dom Boży – Dom modlitwy. (Koncerty w kościołach)”. Spotkanie odbędzie się w kościele. Pierwsza część spotkania będzie mieć charakter modlitewny.

W czwartek wypominki narodowe w związku ze Świętem Niepodległości o godz. 16.00. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów na ministrantów i rodziców tych chłopców. Za 2 tygodnie odbędzie się uroczyste przyjęcie chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościołach można będzie złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Dziękuję serdecznie Druhom Strażakom OSP Sędziszowa za służbę w Uroczystość Wszystkich Świętych, za utrzymanie porządku przy cmentarzu i kierowanie ruchem. Bóg zapłać.

W listopadzie możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Serdecznie dziękuje za ofiary złożone przy wypominkach. Było to 10 tys. złotych. Część ofiar przeznaczę na wyposażenie kościoła. Został zakupiony klęcznik z kratką do spowiadania za 1200 zł. Za wypominanych zmarłych odprawię w każdym miesiącu Mszę świętą. Bóg zapłać za ofiary.

Bóg zapłać za ofiarę 200 zł Marii Rząca z Tarnowskich Gór na potrzeby naszego kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Dziękuję też za uporządkowanie liści przy kościele, plebanii i na parkingu rodzinom z Siedlisk Osiedle i z Sędziszowej. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Konewska Bogusława, Nabożny Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.