Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła, 23.10.2022 r.

Dzisiaj odbywają się wybory do Rad Duszpasterskich w całej Diecezji. Przy naszym kościele są 3 stanowiska wyborcze. Na jednej karcie wyborczej należy zaznaczyć 2 kandydatów. Nad poprawnością wyborów czuwa Komisja Wyborcza: S. Beata Wiejaczka, Krystyna Ligęzowska-Kopacz i Ryszard Bogdał. W Radzie zgodnie z ilością wiernych w Rektoracie może być z wyboru 9 osób: 5 z Siedlisk, po 1 osobie z każdego rejonu (Osiedle, Przygórze, Wieś, Łonie i Grochowa) oraz 4 z Sędziszowej: 2 osoby z Sędziszowej Centrum i 2 z Zawodzia.

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. W liturgii wspominamy: w piątek św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek od godz. 15.30. W sobotę przed południem będzie spowiedź w Bobowej.

Pamiętajmy o wypominkach za zmarłych. Wypominki roczne są czytane przed Mszą św. w niedzielę o 8.30. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za dzisiejszą składkę gospodarczą, za ofiary składane na tacę i przekazywane do banku na konto Rektoratu. Dziękuję rodzinie z Siedlisk za ofiarę 200 zł i rodzinie P. Wójcików z Kobylanki za 500 zł. W skrzynce na wota zostały umieszczone 3 serca dla Matki Bożej (1 pozłacane i 2 posrebrzane) od wykonawców różnych prowadzonych prac przy naszym kościele. Bóg zapłać.

P. Jan Skórski zakończył pracę jako kościelny. Dziękuję za 26 lat jego posługi dla naszego kościoła św. Mikołaja w Siedliskach.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Łajków i Semlów z Sędziszowej Zawodzia.

W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła. Podziękujemy za naszą świątynię. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy z godz. 3.00 na 2.00. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży. Gazety są w bocznej kaplicy.