Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, 13.10.2019 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży.

Po południu procesja różańcowa o godz. 14.00. Zapraszam na modlitwę.

W tygodniu, w liturgii wspominamy: jutro Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego, w piątek św. Łukasza, Dzień Służby Zdrowia. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Pracownikom Oświaty i Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę w nabożeństwie różańcowym weźmie udział Ks. Stanisław Wojdak, który wiele lat pracował na misjach w Afryce. Zapraszam dzieci, młodzież, Róże Różańcowe, wszystkich na modlitwę za misje i misjonarzy.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą św.

Przyszła niedziela – Światowy Dzień Misyjny. Ofiary to nasz dar dla misji.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za wszystkie prace w ostatnim czasie wykonane przy naszym kościele i przy ogrodzeniu plebanii. Dziękuję za składki gospodarcze rodzinom z Rektoratu z wszystkich rejonów oraz za dwie dodatkowe ofiary po 200 zł na renowację ołtarza św. Antoniego rodzinie z Sędziszowej i z Biesnej. Serdecznie dziękuję rodzinie śp. † Dariusza Wróbla za ofiarę 5000 zł na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i porządek wokół świątyni, za kwiaty i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Orłowska Aneta, Szymczyk Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma. Gazety są w bocznej kaplicy.