Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, 11.10.2020 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus – Cały Twój”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla zdolnych studentów z niezamożnych rodzin.

W tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w środę Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę św. Ignacego, w następną niedzielę Dzień Służby Zdrowia i Światowy Dzień Misyjny. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Pracownikom Oświaty i Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za wszystkie prace w ostatnim czasie wykonane w naszym kościele.  Zostały ukończone prace przy odnowieniu XVIII – wiecznej ambony. Zmienił się też wystrój prezbiterium. Odbiory konserwatorskie ambony i organów odbędą się do końca października. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na te prace. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Sowa Aneta, Migacz Marta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma. Gazety są w bocznej kaplicy.