Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, 10.10.2021 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla zdolnych studentów z niezamożnych rodzin.

W tygodniu, w liturgii wspominamy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, w piątek św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Pracownikom Oświaty najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam.

W środę spotkanie Zespołu Synodalnego. Pierwszą częścią spotkania będzie modlitwa różańcowa o 16.30 oraz druga część – konsultacje i podsumowanie tematu po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna i Job Teresa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.