Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, 09.10.2022 r.

W tygodniu, w liturgii wspominamy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, w sobotę św. Teresę od Jezusa. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz wszystkim Pracownikom Oświaty życzenia Bożego błogosławieństwa.

Za tydzień w niedzielę XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie będzie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla zdolnych studentów z niezamożnych rodzin. W Krynicy-Zdroju odbędzie się Diecezjalny Różaniec dla Małżeństwa i Rodziny.

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00. Dzisiaj po południu procesja różańcowa wokół kościoła. Serdecznie zapraszam.

Do wtorku można zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Nazwiska kandydatów podam do wiadomości publicznej 16 października. Tydzień później odbędą się wybory do Rady Duszpasterskiej Rektoratu. W związku z tymi wyborami spotkanie dotychczasowej Rady odbędzie się we wtorek po nabożeństwie różańcowym na plebani. Zapraszam.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za dwie dodatkowe ofiary 200 zł i 1000 zł z Sędziszowej złożone na potrzeby naszego kościoła. W tygodniu została odnowiona skrzynka na wota dla Matki Bożej. Skrzynka już wisi na ścianie. Został także odnowiony klęcznik. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Jamrozy Jolanta, Łajka Hanna, Skórski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.