Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła, 03.10.2021 r.

 

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustynę Kowalską, w czwartek NMP Różańcowej. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Za tydzień w niedzielę XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie będzie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla zdolnych studentów z niezamożnych rodzin.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda będzie procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00. Proszę o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów. To nasza modlitwa za Rodziny w związku z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. To święte miejsce, gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Prosimy wszelkie odpady i śmieci wkładać do kontenera. Prace budowlane prowadzone na cmentarzu parafialnym przy grobach swoich bliskich należy uzgadniać z księdzem Proboszczem.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Hadała Teresa, Nowak Anna, Żarowska Ewa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.