Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, 27.09.2020 r.

Dzisiaj Niedziela Synodalna i Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Diecezji. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wacława, we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po nabożeństwie spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

W czwartek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec codziennie w dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, Róże Różańcowe i wszystkich, którzy mogą i chcą się pomodlić we wspólnocie Kościoła.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00 rano.

Bóg zapłać za ofiarę 500 zł nowożeńcom Karolinie Lisik i Wojciechowi Ligęza oraz rodzinie z Grochowej za 200 zł na odnowienie XVIII-wiecznej ambony. Dziękuję także za ofiary na tacę złożone wczoraj przy ślubach.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Izabela, Synowiec Bogusława, Smoszna Marian.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.