Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, 26.09.2021 r.

Dzisiaj Niedziela Synodalna i Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Diecezji. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po nabożeństwie spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam szczególnie kandydatów na ministrantów.

W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec codziennie w dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, Róże Różańcowe i wszystkich, którzy mogą i chcą się pomodlić we wspólnocie Kościoła.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00 rano.

Dzisiaj na tacę składka gospodarcza. Będziemy chcieć odnowić sztandary i chorągwie z naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele i za przekazywane do banku na konto Rektoratu.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gąsior Krystyna, Bajorska Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.