Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła, 24.09.2023 r.

 

Dzisiaj Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Diecezji. W liturgii wspominamy: w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za chorych. Zapraszam na modlitwę.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W niedzielę różaniec o godz. 14.00. W dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, Róże Różańcowe i wszystkich, którzy mogą i chcą się pomodlić we wspólnocie Kościoła.

Dzisiaj na tacę składka gospodarcza. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele i za przekazywane do banku na konto Rektoratu. Dziękuję za ofiarę 200 zł rodzinie z Tarnowskich Gór i z Sędziszowej. W minionym tygodniu zostały pomalowane drzwi do budynku gospodarczego, ławki na zewnątrz kościoła i tajemnice bolesne w murze od strony cmentarza. Została także wykonana nowa elewacja na frontowej ścianie plebanii. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

Nasza Diecezja tarnowska pomaga misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki ofiarom od kolędników misyjnych czy z różnych zbiórek. W październiku trwa akcja zbierania starych zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Parafie naszej diecezji przystąpiły do tej akcji, dzięki której zostanie wybudowana studnia w Czadzie, w Afryce. W naszym kościele pojemnik na takie zużyte sprzęty znajduje się w bocznej kaplicy przy gazetach. Bóg zapłać za dar serca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę i kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Andrzelika Banaś, Monika Zabielny, Anna Durlak – Ligęza.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.