Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, 20.10.2019 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na misje. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, 22 październik – to dzień oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza, o wypominkach /kartki są w bocznej kaplicy/ i modlitwie za zmarłych. Proszę o uszanowanie także porządku, kwiatów i zniczy na innych grobach.

Konserwatorski odbiór ołtarza św. Antoniego odbędzie się w czwartek, 24 października o godz. 10.00.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za trud i Wam za ofiary. Trwają jeszcze prace przy ogrodzeniu plebanii od strony ulicy oraz przy uporządkowaniu otoczenia plebanii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Izabela, Synowiec Bogusława, Smoszna Marian.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy z godz. 3.00 na 2.00 w nocy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Od przyszłej niedzieli koszt gazety wzrośnie o 1 zł. Tygodnik będzie kosztował 6 zł. Jest także „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.