Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, 18.10.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce w „czerwonej strefie” może uczestniczyć 1 osoba na 7 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 25 osób. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych.

Dzisiaj Dzień Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na misje. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Kantego, w czwartek, 22 października, św. Jana Pawła II – to dzień oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Zostały przekazane zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za trud i Wam za ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wojna Anna, Domin Joanna.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy z godz. 3.00 na 2.00 w nocy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.