Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, 17.10.2021 r.

Dzisiaj niedziela synodalna. W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Łukasza – to Dzień Służby Zdrowia, w środę św. Jana Kantego, w piątek, 22 października, Uroczystość św. Jana Pawła II, Patrona Małopolski. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz Pracownikom Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00.

W piątek w Małopolsce z racji Uroczystości św. Jana Pawła II nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Światowy Dzień Misyjny. W naszym kościele dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na misje. Bóg zapłać.

Za tydzień będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę 3000 zł. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy ogrodzeniu plebanii. Zostały także umyte i zaimpregnowane schody przy kościele, daszki na murze wokół kościoła i wewnętrzna część muru. Koszt impregnacji to 2000 zł. Do kościoła został zakupiony liturgiczny gong i dzwonki. Koszt gongu to 900 zł, dzwonki 300 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej wspólnoty.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wróbel Jolanta, Lewicka Jolanta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.