Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła, 17.09.2023 r.

 

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W liturgii wspominamy: jutro św. Stanisława Kostkę, to dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, w środę św. Męczenników z Korei, w czwartek św. Mateusza, w sobotę św. o. Pio. Solenizantom bieżącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za chorych. Zapraszam na modlitwę.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

Za tydzień w ostatnią niedzielę września będzie składka gospodarcza na prace przy naszym kościele św. Mikołaja. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku na potrzeby kościoła. Obecnie trwają prace przy elewacji frontowej ściany plebani. Zostały także pomalowane sztachety w ogrodzeniu plebani od strony drogi.

W zakrystii można kupić tradycyjny „Kalendarz Rolników” na Nowy Rok 2024. Cena 30 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Irena Ligęza, Barbara Ciepielowska, Dorota Cisoń.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także nasz biuletyn informacyjny. Czasopisma są w bocznej kaplicy.