Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła, 15.09.2019 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostkę, w piątek św. Męczenników z Korei, w sobotę św. Mateusza. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. W minionym tygodniu zostały wymalowane sztachety w murze od strony plebanii, trwają także prace przy ogrodzeniu plebanii. Dziękuję za ofiary na odnowienie ołtarza św. Antoniego, za 400 zł rodzinie z Grochowej, uczestnikom Mszy św. za † Ks. Jana Reca za 300 zł oraz Nowożeńcom i ich Rodzicom za 400 zł i Gościom weselnym za 200 zł. Bóg zapłać.

W zakrystii można kupić tradycyjny „Kalendarz Rolników” na Nowy Rok 2020. Cena 25 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę oraz nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Genowefa, Górska Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.