Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła, 13.09.2020 r.

 

Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu o godz. 16.30 będzie Droga Krzyżowa i Msza św. w intencji dbających o Golgotę. Serdecznie zapraszam.

We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00 sprawowane przy ołtarzu Matki Bożej. W środę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Stanisława Kostki. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Trwa tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a w następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Ziemi Świętej w roku 2020, ofiarę, która zwyczajowo była składana podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek możemy złożyć dzisiaj do puszek po Mszy świętej.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. W minionym tygodniu zostały ukończone prace przy organach. Dziękuję P. Dawidowi Zagórskiemu za pracę przy instrumencie i P. Robertowi Motyka za odnowienie prospektu organowego i inne prace wykonane na chórze. Koszt prac przy instrumencie to 39 000 zł. Odnowienie prospektu, nowa podłoga i inne prace to koszt 23 000 zł. Dziękuję rodzinie z Siedlisk Wieś za ofiarę 1000 zł złożoną w minionym tygodniu na odnowienie organów. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Paciorek Agnieszka, Bogusz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.