Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła, 28.08.2022 r.

Dzisiaj Niedziela synodalna. Modlimy się za naszą Tarnowską Diecezję i wszystkie dzieła prowadzone w naszej Diecezji.

W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę. W poniedziałek w liturgii wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę św. Grzegorza, papieża. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 i o 17.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny u chorych od godz. 8.00.

Dzisiaj na tacę składka gospodarcza na prace w naszym kościele. Obecnie trwają prace przy odnowieniu elementów drewnianych w ogrodzeniu kościoła, bramy i płotów od strony plebani. Kontynuowane są także prace przy balaskach do kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kościele i za przekazywane do banku na konto Rektoratu.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Angelika, Wiejaczka Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.