Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła, 25.08.2019 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Ostatni tydzień wakacji, dzieciom, nauczycielom oraz solenizantom bieżącego tygodnia, mającym imieniny, urodziny, jubileusze, najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za złożony dar.

Trwa renowacja ołtarza św. Antoniego oraz rozpoczęliśmy prace przy ogrodzeniu plebani od strony ulicy.

Bóg zapłać  wszystkim, którzy wspierają kościół św. Mikołaja. Dziękuję za dwie ofiary po 500 zł z Sędziszowej na odnowienie ołtarza św. Antoniego: od Magdaleny i Krzysztofa Zając oraz od pewnej rodziny.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Cieśla Urszula, Dziedzic Celina.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela. Gazety są w bocznej kaplicy.

Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.