Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła, 16.08.2020 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jacka, w czwartek św. Bernarda, w piątek św. Piusa X, papieża, w sobotę NMP Królowej. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

Bartłomiej Laskowski zakończył czas nowicjatu w Zgromadzeniu Redemptorystów i w sobotę w Lubaszowej k. Tuchowa złożył pierwszą profesję zakonną, to pierwsze śluby zakonne. Najlepsze życzenia i gratulacje dla Bartka i zapewnienie o modlitwie z naszej strony.

Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają kościół św. Mikołaja. Dziękuję za dodatkowe ofiary na renowację ambony i organów. Został złożony dar 1000 zł od rodziny z Siedlisk. Dziękuję za ofiarę 500 zł wpłaconą na konto i za składki gospodarcze. Bóg zapłać.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć do puszek ofiarę dla mieszkańców Bejrutu zniszczonego przez eksplozję materiałów wybuchowych. Ofiary do Libanu zostaną przekazane przez pośrednictwo Caritas. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Genowefa, Górska Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.