Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła, 01.08.2021 r.

Sierpień, to miesiąc abstynencji i trzeźwości. Zachęcam do podjęcia dobrych postanowień. Dzisiaj, od południa do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Odpust jest udzielony za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga w kościele. Odpust można ofiarować za siebie albo za zmarłych.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Jana Marię Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego. Solenizantom bieżącego tygodnia i przebywającym na wakacjach życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny chorych od godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W związku z zakończeniem posługi przez Ks. Proboszcza Władysława Skoczeń, w sobotę, 7 sierpnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym będzie Msza święta w intencji Ks. Proboszcza, z podziękowaniem za Jego 29-letnią posługę w parafii. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

Dobiegają końca prace malarskie w naszym kościele. Ściany są gotowe. Zostały prace wykończeniowe w kościele i w zakrystii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Iwona, Rembisz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.