Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, 28.07.2019 r.

W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Martę, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego. W czwartek rozpoczyna się miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny chorych od godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Obecne ofiary są przeznaczone na renowację ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Bartoszek Antoni, Janusz Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Pogrzeb śp. Zofii Mazur będzie w poniedziałek o godz. 15.30. Wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 15.00.