Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, 24.07.2022 r.

 

Dzisiaj wspomnienie św. Kingi, jutro św. Jakuba i św. Krzysztofa. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. rano i po południu błogosławieństwo kierowców i pojazdów, we wtorek Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, w piątek św. Marty, Marii i Łazarza. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Nowenna do Matki Bożej przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych i wyjeżdżających do pracy. Msza święta w środy będzie sprawowana po Nowennie.

Na bocznej ścianie kościoła zostały umieszczone wota dla Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję za odnowienie skrzynki i ofiarowane kolejne wota, które są świadectwem wysłuchanych próśb i otrzymanych łask za pośrednictwem Matki Bożej Bolesnej.

Za tydzień w ostatnią niedzielę lipca będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Obecnie trwają prace przy renowacji ławek w kościele. Ławki są czyszczone, impregnowane i malowane. Trwa także malowanie dachu na budynku gospodarczym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku. Dziękuję także P. Marii Sowa z Siedlisk za ofiarę 1000 zł na prowadzone prace.

Serdecznie dziękuję Róży Różańcowej P. Anety Wojna z Siedlisk Przygórze za ofiarowanie dla naszego kościoła liturgicznej Kapy Maryjnej do sprawowania takich nabożeństw jak: Nowenny, Majówka, Różaniec, Procesje. Róża ofiarowała także albę i komżę kapłańską. Bóg zapłać.

W tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej Rektoratu. W Radzie są: z Sędziszowej: Maria Bartoszek, Stanisław Tabiś, Stanisław Ligęza oraz z Siedlisk: Zdzisława Iwaniec, Lucyna Gawlik – Bajorska i Stefan Libront. Zostały zatwierdzone wszystkie prowadzone prace i podjęte nowe działania duszpasterskie i gospodarcze.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Lucyna Gawlik – Bajorska, Magdalena Opoka i Agnieszka Job.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.