Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła, 18.07.2021 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek św. Marię Magdalenę, w piątek św. Brygidę, patronkę Europy, w sobotę św. Kingę, w przyszłą niedzielę św. Jakuba i św. Krzysztofa. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Za tydzień w niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów; zapraszam wszystkich kierowców.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Za tydzień w ostatnią niedzielę lipca będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Obecnie trwają prace przy malowaniu ścian wewnątrz kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku.

Odpowiadając na apel biskupów polskich w duchu solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, za tydzień przy kościele do puszek będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.

Dziękuję Ks. Kamilowi Karpińskiemu, który mnie zastępował w czasie mojej nieobecności w parafii. Bóg zapłać za posługę duszpasterską i za ofiarowany ornat dla naszego kościoła pw. św. Mikołaja.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Nowożeńcom Angelice i Jakubowi Wojtanek dziękuję za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Paciorek Agnieszka, Bogusz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.