Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela zwykła, 10.07.2022 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Benedykta, patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawenturę, w sobotę NMP z Góry Karmel. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych i wyjeżdżających do pracy. Zapraszam.

Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W dniach 17 – 25 sierpnia 2022 roku odbędzie się 40 –ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Koszt udziału to 150 zł. Druga osoba z domu 150 zł. Trzecia osoba z rodziny płaci 100 zł, dzieci ze Szkoły Podstawowej 70 zł. Z uwagi na ograniczone możliwości noclegowe prosimy zabrać ze sobą namioty. Zapisy w parafii, do końca lipca.

Dziękuję za  sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula, Skórska Alina.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” oraz nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu zmarł † Zdzisław Mucha, lat 57 z Siedlisk Przygórze. Pogrzeb odbył się we wtorek.