Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła, 11.08.2019 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego, w czwartek 15 sierpnia, obowiązkowe święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę wspomnienie św. Jacka. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W czwartek Msze święte o godz. 8.30 i po południu msze święte ślubne o 14.00 i 15.00. Na porannej Mszy świętej dożynki rolników z Sędziszowej. Poświęcenie ziół i wieńca dożynkowego. Gminne dożynki w przyszłą niedzielę w Stróżnej.

W sobotę rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza św. Antoniego. Dziękuję rodzinom z Grochowej za składki gospodarcze oraz rodzinie z Bobowej za ofiarę 500 zł, z Przygórza 500 zł, z Siedlisk 300 zł i z Sędziszowej 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.