Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła, 28.06.2020 r.

 

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia dobrych wakacyjnych dni. W liturgii w tygodniu wspominamy: jutro w poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.30 i 17.00. W kościele parafialnym św. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. W czwartek święto MB Tuchowskiej, w piątek św. Tomasza Apostoła. Solenizantom bieżącego tygodnia i przebywającym na wakacjach i urlopach najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Młodzież klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania we wtorek, 30 czerwca o godz. 15.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Siedliskach. Proszę aby młodzież i świadkowie zgromadzili się w kościele pół godziny wcześniej. Ks. Biskup prosi o zachowanie środków ostrożności i maseczki zasłaniające usta i nos, w związku z zagrożeniem epidemicznym.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Odwiedziny u chorych od godz. 8.00.

W minionym tygodniu została wykonana elewacja na garażu. Prace wykonali: Robert Paciorek, Krzysztof Kotowicz i Maciej Bogusz. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary indywidualne i na tacę w kościele na odnowienie organów i ambony. Dziękuję pewnej Rodzinie za ofiarę 3000 zł, Radzie Rodziców ze SP z Sędziszowej za 1000 zł, z ofiar na składkę z pogrzebu † Karola Bogdał oprócz Mszy świętych od uczestników pogrzebu na potrzeby kościoła przeznaczyliśmy 1500 zł i dziękuję Rodzicom † Karola za 600 zł na odnowienie organów i ambony. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ciepielowska Barbara, Cisoń Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W lipcu będę poza parafią, będą mnie zastępować księża: Ks. Jakub Zagórski i Ks. Grzegorz Kowalski.