Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła, 23.06.2019 r.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia dobrych wakacyjnych dni. W liturgii wspominamy: jutro Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze święte o godz. 7.00 rano i o 17.00 z procesją wokół kościoła. Z racji Uroczystości nie ma postu w piątek.

W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte jak w niedzielę, o godz. 8.30 i 14.30. W kościele parafialnym św. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, wśród nich najlepsze życzenia dla Pana Jana Skórskiego, naszego kościelnego, z podziękowaniem za jego pracę przy kościele.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za udział w procesji: niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa, dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W Oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy świętej o 17.00. Dzisiaj procesja o 8.30.

W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele.

Dziękuję za dodatkowe dwie ofiary po 100 zł na renowację ołtarza św. Antoniego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty i za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Firszt Zofia, Gucwa Krzysztof, Mruk Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.