Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła, 14.06.2020 r.

W liturgii wspominamy: w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu. Wszystkim solenizantom na najbliższy tydzień życzenia Bożego błogosławieństwa.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za udział w procesji: niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa, dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W Oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy świętej o 17.00. Dzisiaj procesja o 8.30.

W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

Za tydzień w naszym kościele o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Święta uczennicy ze Szkoły Podstawowej z Sędziszowej. Zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich uczniów Szkoły.

Dziękuję za dodatkowe dwie ofiary po 200 zł na renowację organów Rodzinom z Siedlisk i z Grochowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Kuk Zofia, Kuk Kinga i Ligęza Anna.

Dziś można złożyć ofiarę do puszek przy kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.