Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła, 13.06.2021 r.

Od dzisiaj w kościołach zostały zmienione ograniczenia. Może przebywać więcej osób wewnątrz świątyni. Obowiązuje limit 50 %, a od 26 czerwca limit zostanie podwyższony do 75 %. Księża biskupi podjęli także decyzję o zniesieniu dyspensy od niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. W związku z tymi decyzjami od przyszłej niedzieli, 20 czerwca, nie będziemy transmitować Mszy świętej. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszach świętych w kościele.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala, we wtorek przypada 9. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża, w czwartek wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wszystkim jubilatom i solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękuję za udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała: niosącym sztandary, feretrony, baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza i dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesjach to publiczne wyznanie wiary.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze”. Zapraszam.

Dziś można złożyć ofiarę do puszek przy kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

Za tydzień w przedostatnią niedzielę czerwca będzie składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Trwają prace przy ogrodzeniu plebanii. Została zakupiona kosiarka spalinowa za 1600 zł. Z ofiar składanych przy sprzątaniu kościoła zamiast kwiatów przeznaczono na zakup kosiarki 600 zł. Została także odnowiona kropielnica w bocznej kaplicy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i do banku.

Od 26 czerwca, przez dwa tygodnie będę poza parafią. Będzie mnie zastępował Ks. Kamil Karpiński, który dziś sprawuje Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele o godz. 10.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii oraz za kwiaty do świątyni. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Cieśla Urszula, Dziedzic Celina, Dziedzic Karolina.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.