Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła, 09.06.2024 r.

 

Dzisiaj przeżywamy wyznaczony dzień Adoracji dla Parafii i Rektoratu w Siedliskach. To modlitwa za Diecezję Tarnowską i wspólnoty modlitwy w naszych kościołach. W związku z tym w naszym kościele są trzy Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Po każdej Mszy świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W liturgii wspominamy we wtorek św. Barnabę, w środę bł. Romana Sitkę, w czwartek św. Antoniego z Padwy, i w piątek bł. Michała Kozala. Wszystkim solenizantom przekazuje najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękuję za udział procesjach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała: niosącym sztandary i feretrony. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom, P. Kościelnemu Ireneuszowi Semla oraz wszystkim dzieciom. Wasza modlitwa to piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać.

Dzisiaj przy kościołach zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i w Krakowie. Bóg zapłać.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się o pokój między narodami, za naszą Ojczyznę, za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Zapraszam.

W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny i 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę. Dziękuję także za dodatkową ofiarę 1000 zł rodzinie z Sędziszowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za ofiarę oraz za skoszenie trawy i porządek wokół świątyni i plebani. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wójcik Zuzanna, Bartoszek Maria i Kuk Zofia.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy