Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła, 06.06.2021 r.

W liturgii wspominamy: we wtorek św. Jadwigę Królową, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wszystkim solenizantom na najbliższy tydzień życzenia Bożego błogosławieństwa.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za udział w procesji: niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa, dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W Oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy świętej o 17.00. Dzisiaj procesja o 8.30.

W środę wypada wyznaczony dzień Adoracji dla Parafii i Rektoratu w Siedliskach. Msze święte będą o godz. 7.00 i 17.00. Wystawienie  Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy świętej z nabożeństwem czerwcowym oraz procesja po południu z racji Oktawy Bożego Ciała.

W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Przy kościele będzie można się poczęstować słodyczami. Serdecznie zapraszam.

W piątek w Uroczystość NSPJ po południu procesja z Najświętszym Sakramentem. Ze względu na Uroczystość nie ma postu.

Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przy kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dzisiaj pogrzeb † Janiny Motyka z Siedlisk o godz. 16.30, a jutro pogrzeb  † Jana Koszyka z Siedlisk o godz. 14.30.