Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, 24.05.2020 r.

 

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 10 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 15 osób. Zachęcam do korzystania z transmisji internetowej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W liturgii wspomnienie we wtorek św. Filipa, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególne życzenia dla wszystkich mam z okazji Dnia Matki.

Nabożeństwa majowe i Nowenna do Ducha Świętego w kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i czas na prywatną adorację. W niedzielę majówka przed popołudniową Mszą świętą o godz. 14.10.

Wczoraj przyjął święcenia diakonatu Kamil Karpiński z Siedlisk, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie przyjmą w Tarnowie diakoni Grzegorz Kowalski z Siedlisk oraz Jakub Zagórski z Bobowej. Pamiętajmy w modlitwach o przygotowujących się do kapłaństwa.

Zostały przekazane zbierającym zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Trwają prace przy ambonie i organach. Została także wykonana nowa podłoga na chórze.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary na trwające prace w naszym kościele. Dziękuję za dwie ofiary z Sędziszowej 500 zł i 200 zł, za ofiarę 300 zł z Grochowej, 200 zł z Bobowej i 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Firszt Zofia, Gucwa Krzysztof, Mruk Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do zapisów do klasy I-szej na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja trwa do 19 czerwca 2020 roku. Szkoła prowadzi dwa cykle nauczania na 10-ciu instrumentach. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej szkoły www.szkolamuzyczna.bobowa.pl w zakładce „REKRUTACJA 2020”. Zapisów można dokonywać przez formularz zgłoszeniowy on-line dostępny na stronie internetowej szkoły.