Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła, 27.02.2022 r.

W liturgii wspominamy w piątek św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach. Trwa 40-godzinne nabożeństwo w intencji pokoju na Ukrainie. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.30.

Msze święte w Środę Popielcową o godz. 8.30 i o 16.30. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli dni modlitwy o ducha pokuty. Składka zbierana na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne, a po Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 16.30. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 i w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Za 2 tygodnie w naszym kościele rozpoczną się misje święte. Proszę o modlitwę w intencji o dobre przygotowanie do misji i dobre przeżycie tych świętych dni.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w kościele. To nasza gospodarcza składka przeznaczona na prace prowadzone przy kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Bogdał Maria, Kuk Kinga, Ciesielska Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.