Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła, 23.02.2020 r.

Wszystkim solenizantom na najbliższy tydzień najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach. Trwa 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 17.00.

Msze święte w Środę Popielcową o godz. 8.30 i o 17.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Potem Msza święta o 17.00. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Ziomek Dorota, Gucwa Dorota, Juruś Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.