Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła, 20.02.2022 r.

W liturgii wspominamy, we wtorek święto Katedry św. Piotra i w środę św. Polikarpa. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wielki Post rozpocznie się 2 marca. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową. Za tydzień w niedzielę, pierwszy dzień nabożeństwa.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiary.

W minionym tygodniu zostały zakupione paramenty liturgiczne do Sakramentu Chrztu świętego. Koszt tych paramentów to 500 zł.

W naszym kościele w Wielkim Poście, 13 marca rozpoczną się misje święte. Będziemy starać się dobrze przygotować do tych świętych dni przez modlitwę i jak najlepsze przeżycie misji świętych, aby odnowić swoją wiarę i życie religijne.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Firszt Zofia, Gucwa Krzysztof, Mruk Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu zmarł † Ferdynand Semla, lat 71 z Sędziszowej Zawodzie. Pogrzeb we wtorek, 22 lutego, o godz. 13.00, wprowadzenie do kościoła o godz. 12.30.

Zmarła także † Maria Rząca, lat 90 z Tarnowskich Gór. Pogrzeb będzie w sobotę, 26 lutego o godz. 12.00 w naszym kościele.