Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła, 11.02.2024 r.

 

Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. W kościele powszechnym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach. Trwa 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.30.

Msze święte w Środę Popielcową o godz. 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli dni modlitwy o ducha pokuty. Składka zbierana na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. Bóg zapłać.

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Za tydzień w niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. Dziękuję też za dodatkowe ofiary po 300 zł od rodziny z Sędziszowej i przekazane na konto Rektoratu od rodziny z Siedlisk. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Nowożeńcom i ich rodzicom dziękuję za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Białobok Ewa, Tkacz Bożena, Tabiś Roman.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W czwartek zmarła † Anna Solarz z Siedlisk Osiedle, 82 lata. Pogrzeb dzisiaj o godz. 11.30, wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 11.00. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych.