Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, 26.05.2019 r.

Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętamy w modlitwach. W liturgii wspominamy w środę św. Urszulę Ledóchowską, w piątek zakończenie nabożeństw majowych i wspomnienie Nawiedzenia NMP, w sobotę św. Justyna, Pierwsza sobota czerwca i Dzień Dziecka. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Mamom, dzieciom oraz wszystkim solenizantom najlepsze życzenia.

W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Proszę o przygotowanie feretronów, o godz. 17.00 procesja z Litanią do Wszystkich Świętych i z majówką, w poniedziałek do św. Jana Nepomucena, wtorek przy pomniku św. Jana Pawła II i w środę do parku. Można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje, zorganizowanej w tych dniach. Serdecznie zapraszam. W pozostałe dni nabożeństwo majowe także o godz. 17.00. Dzisiaj, w niedzielę majówka przed Mszą św. po południu o godz. 14.10.

Egzamin przed przyjęciem bierzmowania dla uczniów klasy VII SP z Sędziszowej odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.30 w kościele. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i rodziców.

W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie dziękuję Mariuszowi Barczykowi z rodziną z Siedlisk za ofiarę 1000 zł na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Zielińska Bogusława, Szczerba Jadwiga.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Wiele ciekawych artykułów, niech będą inspiracją do wartościowych przemyśleń i dobrego życia. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Zmarł † Ks. Prałat Stanisław Chrzan, wieloletni Proboszcz w Bobowej. Informacje o uroczystościach żałobnych na klepsydrze. Główna Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00.