Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć od dzisiaj 1 osoba na 10 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 15 osób. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji internetowej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Nie będzie procesji ze względu na epidemię. Litanię do Wszystkich Świętych i modlitwy o urodzaje odmówimy przed majówką w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i czas na adorację. W niedzielę majówka przed popołudniową Mszą świętą o godz. 14.10. Zachęcam do indywidualnej modlitwy ze względu na ograniczenia.

Jutro 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przekazałem Ks. Proboszczowi ofiary na porządkowanie cmentarza złożone przy składkach gospodarczych i przy podatkach u P. Sołtysa  Sędziszowej. Została przekazana kwota 2770 zł.

Serdecznie dziękuję za ofiarę 1000 zł rodzinie z Siedlisk, za dwie ofiary po 400 zł od rodzin z Sędziszowej i za 300 zł od rodziny z Bobowej na odnowienie organów. Bóg zapłać.

Dziękuję Rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę Komunii świętej za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Stec Rafał, Wiejaczka Justyna i Wiejaczka Ewa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Wiele ciekawych artykułów, niech będzie inspiracją do wartościowych przemyśleń i dobrego życia. Gazety są w bocznej kaplicy.

Solenizantom tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.