Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021 r.

 

Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego. Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do liturgii Wielkiego Piątku.

W środę msza święta i nowenna o godz. 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za wyjeżdżających do pracy i w osobistych intencjach. Serdecznie zapraszam.

W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00 i 16.00. To Dzień Świętości Życia.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza święta.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek. Zakończenie rekolekcji w Wielką Środę. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Gorzkie żale po południu o 14.30. Najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm. Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium, jako jałmużna wielkopostna.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prowadzone prace. Dziękuję także za ofiary wpłacane na konto Rektoratu. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Turek Maria, Kopiec Monika, Kuk Robert.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.