Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, 07.04.2019 r.

Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do liturgii Wielkiego Piątku.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za wyjeżdżających do pracy i w osobistych intencjach. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani. Temat spotkania: „Rodzina środowiskiem powołań do służby Bożej w Kościele”. Serdecznie zapraszam.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Potem Msza święta.

Gorzkie Żale o 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza św. Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek. Zakończenie rekolekcji w Wielką Środę. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa  poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Gorzkie żale po południu o 14.30. Najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm.  Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium, jako jałmużna wielkopostna.

Od dzisiaj do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Ligęza Stanisława, Kruczek Agata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, „Promyczek Dobra” dla dzieci  i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.