Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 7 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 25 osób. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych. Jest także prowadzona transmisja internetowa z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Zmiana tajemnic różańcowych w tym miesiącu prywatnie. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 różaniec za zmarłych w kościele i Msza święta. Nie będzie uroczystej procesji na cmentarz. Ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie można złożyć do puszek przy kościele po Mszach Świętych.

Jutro Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte przed południem o godz. 8.30 i 10.30. Po południu wypominki listopadowe, różaniec za zmarłych i Msza święta o 16.00.

W liturgii w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, a w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościołach można  będzie złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 16.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00 rano.

W listopadzie możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wypominki listopadowe w najbliższym tygodniu w dni powszednie o godz.16.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kopacz Krystyna, Kopacz Agnieszka i Osika Katarzyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.