Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 08.12.2019 r.

Dzisiaj II niedziela Adwentu. W liturgii Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Józefowi Uryga, Proboszczowi ze Stróżnej za przewodniczenie naszej modlitwie. Dziękuję kapłanom za obecność na ręce Ks. Dziekana. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej, niosącym feretrony, sztandary, służbie liturgicznej. Bóg zapłać współpracownikom św. Mikołaja, którzy zorganizowali Jego odwiedziny i słodycze dla dzieci. Dziękuję wszystkim za modlitwę.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano, w środę o godz.16.00. W tym roku poznajemy życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który w czerwcu przyszłego roku zostanie ogłoszony błogosławionym. Serdecznie zapraszam.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Modlimy się także za wszystkich pracujących za granicą. Zapraszam rodziny do wspólnej modlitwy.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Bóg zapłać rodzinie z Kobylanki za ofiarę 500 zł na odnowienie ambony. Dziękuję także rodzinie z Sędziszowej za ufundowanie nowych obrusów na wszystkie ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty, za porządek w ogrodzie przy plebanii. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.