Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia NMP, 08.09.2019 r.

W liturgii wspominamy: dzisiaj Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej, poświęcenie ziarna siewnego, w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jutro o godz. 10.00 będzie Msza święta za zmarłego Ks. Jana Reca w 25 rocznicę śmierci z udziałem parafian z Tarnowa z Mościc. Serdecznie zapraszam.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Parafialna katecheza dorosłych”. Serdecznie zapraszam członków Zespołu na plebanię.

W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu jest Msza święta ślubna o godz. 15.00. Na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwają prace przy ołtarzu św. Antoniego i przy odbudowie ogrodzenia koło plebanii od strony ulicy. Bóg zapłać za składane ofiary, za składki gospodarcze, ofiary indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za ofiary na odnowienie ołtarza św. Antoniego: 500 zł rodzinie z Sędziszowej, rodzicom Panny Młodej za 500 zł i Gościom weselnym za ofiary na tacę 400 zł oraz Jubilatom P. Stanisławie i Andrzejowi Sowa za 500 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę oraz nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Teresa Hadała, Anna Nowak.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.